; Jak kupić kryptowaluty? Poradnik - Po Prostu Łukasz - Kariera i rozwój osobisty
Top

Jak kupić kryptowaluty? Poradnik

Cena Bitcoina wzrasta do $1000 za sztukę, Bitcoin zbliża się do $5000, $10000, $15000 i już prawie $20000 za jednostkę. Takie ceny uderzały w medialne nagłówki. Nie jedna osoba zastanawiała się o co chodzi z tym całym Bitcoinem i kryptowalutami. Czy to jakaś ściema czy o co chodzi? Jak w ogóle kupić tego Bitcoina? Sam się niedawno zastanawiałem gdzie zacząć. Okazało się to łatwiejsze niż przypuszczałem dlatego postanowiłem napisać krótki poradnik jak szybko i w prosty sposób kupić dowolną kryptowalutę.

Jak kupić kryptowalutę

Rejestracja na giełdzie kryptowalut

Pierwszym krokiem do zakupu Bitcoina lub innej kryptowaluty jest zarejestrowanie się na giełdzie, na której będziemy mogli wymienić “normalną” walutę (zwaną FIAT) na krypto. Osobiście korzystam z giełdy Coinbase, która wspiera również rynek Polski.

Jej największym atutem jest szybkość transakcji. Po dodaniu karty debetowej/kredytowej zakup i pojawienie się coina jest natychamistowe!

Wypełnij formularz swoimi danymi.

jak kupić kryptowalutę

Potwierdź weryfikację adresu email klikając w link otrzymany w mailu.

Na stronie musisz powiązać swoje konto z numerem telefonu. Podaj numer i kliknij next. 

Dzięki powiązaniu z numerem telefonu każda transakcja oprócz podania hasła będzie wymagała podania kodu, którego otrzymasz SMSem. Można to wyłączyć, ale wtedy znacząco zmniejszasz bezpieczeństwo swojego konta.

Jak kupić kryptowalutę

Otrzymasz kod smsem, który należy wpisać w pustą ramkę w następnym oknie. Zatwierdzasz i Twoim oczom ukaże się taki oto widok – w moim przypadku z wyceną Ethereum.

Jak kupić kryptowaluty

Aby być w stanie kupować kryptowaluty i wymienić je z powrotem na “normalną” walutę musimy zweryfikować konto.

Na dole po lewej stronie kliknij w Verify your indentity. Musisz załączyć tył i przód swojego dokumentu tożsamości – może to być paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty.

Jak kupić kryptowaluty

Po załadowaniu zdjęcia postępuj zgodnie z instrukcją – jeśli masz czekać, czekaj i nie zamykaj okienka.

Po zweryfikowaniu musisz dodać kartę lub/i konto bankowe. Osobiście korzystam z karty, bo transakcja jest szybsza.

Jak kupić kryptowalutę

Pozostaje jedynie zlecić zlecenie kupna wybranej waluty. W czasie pisania tego poradnika (początek stycznia 2018) Coinbase wspiera cztery kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) i Litecoin (LTC). Coinbase ogłosił jednak, że w 2018 chce dodać dużo więcej innych krypto do swojej giełdy.

Zlecenie tworzymy wchodząc w Buy/Sell. Wybieramy co chcemy kupić i na dole wpisujemy kwotę jaką gotowi jesteśmy przeznaczyć na transakcje. Ilość kryptowaluty zostanie wyliczona automatycznie. Później pozostaje tylko kliknąć zatwierdź i wpisać kod otrzymany smsem. Po kilku krótkich momentach dana krypto waluta powinna pojawić się na naszym koncie.

Jak kupić kryptowalutę

Stan posiadania i szacunkową wycenę można sprawdzić w Accounts.

Jak kupić kryptowalutę

No dobrze, ale co w przypadku jeśli ktoś chce kupić inną walutę niż te cztery podstawowe? Rynek kryptowalut jest bardzo młodym i dynamicznie rozwijającym się biznesem. Jednakże nie ma jednej dobrej giełdy oferującej bezpośrednią wymianę wielu krypto na FIAT i odwrotnie. Należy pamiętać, że kryptowalut jest już ponad 1000.

Rozwiązaniem na tą przypadłość jest zarejestrowanie się na giełdzie na której można wymieniać krypto za krypto. Na dzień dzisiejszy nie ma lepszego sposobu. Bardzo dobrą skutecznością i wiarygodnością odznacza się giełda Binance.

Jak kupić krypto binance

Największą jej zaletą jest ilość par walutowych. BTC i ETH mają możliwość wymiany na prawie 100 różnych kryptowalut oraz przesłanie środków do 2 BTC (ok. 100 tys zł) bez weryfikacji!

Wejdź na Binance i zarejestruj się podobnie do tego jak to zrobiłeś w przypadku Coinbase. Jedyną zmienną jest tutaj 2FA (dwustopniowa weryfikacja). Zamiast SMSa posługujemy się aplikacją Google Authenticator. Skanujemy kod QR ze strony (ten czarny kwadrat) i do naszej apki zostaje dodane konto wraz z kodem generowanym co 60 sekund.

jak kupić krypto

Kod używany jest jako drugi etap logowania i do przekazania środków.

Ostatnim etapem będzie przelew środków z Coinbase na Binance i zakup innej krypto.

Na Binance klikamy w Funds -> Deposits Withdrawals

Wybieramy w jakiej walucie chcemy dokonać depozytu. Osobiście korzystam z Ethereum z powodu mniejszych opłat za transfer i szybszego czasu realizacji (15 min max) niż Bitcoin. Po prawej klikasz w Deposit i kopiujesz ETH Deposit Address.

Wracasz na Coinbase, wchodzisz w Accounts i klikasz Send. W Recipient wklejasz adres przekopiowany z Binance. Klikasz Continue, dostajesz kod SMSem. Środki na Twoim koncie w Binance powinny pojawić się w ciągu kilkunastu minut (dostaniesz również mail z potwierdzeniem). To standardowy czas. Czasami w przypadku natłoku użytkowników czas oczekiwania może się wydłużyć.

W lewym górnym rogu strony klikasz na Exchange, a później Basic.

Po prawej stronie klikamy w posiadaną kryptowalutę i okienku wpisujemy nazwę tej, którą chcemy kupić jak np. Ripple (XRP).

Na dole po środku ekranu pojawi się okno, w którym można wyznaczyć cenę i ilość zakupu. W momencie wybrania pary pojawia się obecna cena.

W Amount wpisujemy ilość jaką chcemy kupić, następnie klikamy w Buy XRP i na giełdzie zostaje złożone zlecenie zakupu po obecnej cenie. Jeśli zbyt długo czekaliśmy ze złożeniem zlecenia, a doszło do wyraźnego wzrostu ceny krypto, którą chcemy kupić (lub spadku wartości krypto, której używany do zakupu) zlecenia nie zostanie zrealizowane ponieważ oferujemy zbyt niską cenę zakupu.

Są dwa wyjścia:

1) Czekanie aż cena spadnie i zlecenie zostanie zrealizowane

2) Wejście w Orders i Open Orders po czym anulowanie złożonego zlecenia i powtórzenie powyższych kroków aby utworzyć nowe

Stan posiadania swoich kryptowalut można sprawdzić w Funds -> Deposit Withdrawals.

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik pomógł Ci z zakupem swoich pierwszych kryptowalut. 🙂

Pamiętaj, że korzystanie z giełd wymaga ostrożności. Zawsze sprawdzaj czy adres strony się zgadza i zaczyna od https://. Miej włączone 2FA, a jeśli masz większą ilość kryptowalut to zaopatrz się w zewnętrzny portfel.

No Comments

Post a Comment