; Pieniądze dają szczęście - Po Prostu Łukasz - Kariera i rozwój osobisty
Top
szczescie-pieniadze-i-ona

Pieniądze dają szczęście

W społeczeństwie dobrze znane jest powiedzenie “pieniądze szczęścia nie dają”. Zaraz po tym możesz usłyszeć, że przecież rodzina, wartości, marzenia, to tak naprawdę się liczy. Odpowiem – oczywiście. Tylko czy nie można kochać swojej rodziny, być wartościowym i spełniać marzenia mając przy tym chęć posiadania tych pieniędzy? O ile bezpośrednio szczęścia nie dają o tyle mogą Cię uratować przed nieszczęściem.

 

Kiedy byłem w wieku okołomaturalnym i dostawałem pytania gdzie wybieram się na studia to w większości odpowiadałem, że nie wiem. Byłem z rodziny, o której mówi się, że jest w trudnej sytuacji materialnej. Taki zamiennik na biedna.

 

Rówieśnicy wybierali kierunki, a ja wybierałem opcję najbliższą, najtańszą i weekendową. Nie ma pieniędzy na Twoje studia – zostałem poinformowany. “Musisz iść do pracy” było dodawane. I tak byłem uświadamiany kilka lat. Najgorzej, że uwierzyłem i przez głowę mi nie przeszło, że są inne opcje.

 

Tak było 10 lat temu.

 

Warunki, ale przede wszystkim moje własne myślenie i nastawienie bardzo utrudniały mi wyjście z tej sytuacji. Dzisiaj mogę powiedzieć, że mnie to nie dotyczy. Nie jestem w żaden sposób człowiekiem bogatym, ale o trudnościach też już mówić nie mogę.

 

Pieniądze szczęścia nie dają, ale pozwalają rozwiązać wiele problemów z nimi związanych. Podświadomie o tym wiemy. Im ich więcej tym jest łatwiej.

Dlaczego pieniądze dają szczęście?

 

Jak masz problem to nie czekasz w NFZ

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne pozwala na szybszą wizytę u specjalistów. Odciążasz też publiczną ochronę zdrowia. Kiedy z żoną rozmawiamy o pieniądzach i jestem bardziej na nich skupiony to powtarzam, że ja ich nie potrzebuję żeby sobie kupić nowy samochód. One są potrzebne na wypadek czegoś.

 

I tak właśnie przydały się kiedy musiała przejść operację oka. Poszliśmy do najlepszego specjalisty jakiego udało nam się znaleźć. Do prywatnego szpitala. W realnym terminie. I rozwiązaliśmy problem, który ciągnął się prawie 2 lata.

 

Czy byliśmy szczęśliwi? Jak cholera. Śpimy lepiej i teraz możemy tylko w teorii dyskutować co by było gdyby. Z portfelami lżejszymi o kilkanaście tysięcy i z jednym problemem mniej.

 

Możesz zadbać o bliskich

Życie przynosi niespodziewane sytuacje. Nie tylko nam, ale też naszym bliskim. Nie wiem jak Ty, ale czuję się pewniej, że w razie potrzeby można na mnie liczyć i nie będzie to tylko dobre słowo. Chociaż to też jest niezmiernie ważne.

 

Im dalej w dorosłe życie tym starsi nasi bliżsi się stają. Chcesz być w stanie zająć się swoją matką kiedy będzie starsza i kiedy zajdzie taka potrzeba. Chcesz mieć pracę i finanse, które na to pozwolą.

 

Idziesz na studia jakie chcesz i gdzie chcesz

To przeżyłem z bliska i dotknęło mnie to bezpośrednio. Czy to Ty, czy Twoje dzieci, ktokolwiek na kim Ci zależy. Chcesz mieć możliwości nieograniczone przez ilość posiadanych pieniędzy.

 

Chcesz mieć możliwość studiowania we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Londynie, Paryżu czy na końcu świata. I po prostu nie chcesz myśleć ile to będzie kosztowało.

 

Bezpieczeństwo

Poczucie szczęścia wynika przede wszystkim z możliwości zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb. Jedzenie, dach nad głową, ubranie się. Jeśli masz wystarczająco pieniędzy żeby bez myślenia zaspokajać te podstawy to będziesz czuła się szczęśliwsza.

 

Zaznaczyć trzeba, że podstawowe potrzeby wyglądają inaczej u każdej osoby. Dla kogoś podstawowa potrzeba to trzy posiłki dziennie, a dla innej najnowszego modelu iPhone’a. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 

 

Wspieranie działań charytatywnych

Posiadanie zasobów gotówkowych pozwala też na bezpośrednie wsparcie inicjatyw ważnych Twojemu sercu. Zbiórki na chore dzieci, zwierzęta, schroniska, jakiekolwiek cele. Pali się las i chcesz wspomóc strażaków, zaczynasz zbiórkę i wpłacasz 1 000 zł na dzień dobry aby zachęcić innych. Po to właśnie są pieniądze.

 

Przyjemności

Życie nie polega na cierpieniu, ciułaniu i czekaniu na emeryturę jak na zbawienie. Od małych przyjemności jak fajne majtki do biegania po bardziej wyszukane typu wakacje na końcu świata. Można sobie samej dać odrobinę przyjemności.

 

Spełnianie marzeń

Pieniądze nie spełnią wszystkich marzeń, ale ich ogrom mogłyby od razu. Kiedy bardzo, bardzo chcesz iść na koncert zespołu, który uwielbiasz, a gra on na drugim końcu Polski potrzebujesz pieniędzy. Kiedy bardzo, bardzo chciałabyś zapisać się na kurs online, a on kosztuje 399 zł potrzebujesz pieniędzy. Kiedz bardzo, bardzo… rozumiesz o co mi tutaj chodzi?

 

Lepsze jedzenie

Oczywiście nie dla siebie tylko dla jaśnie Panów – Rebelka (czarny) i Cynamonka (rudy). Chociaż nie zdają sobie z tego sprawy i kompletnie nie są za to wdzięczni to my ciężko pracujemy na ich puszki premium z najwyższym jakości pokarmem.  Nie ma za co.

pieniadze-daja-szczescie

Proza życia codziennego

Nie ukrywajmy. Sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie nie sprawiają, że życie jest piękniejsze (no może gotowanie sprawia trochę frajdy). Masz pieniądze i wszystko możesz delegować nakręcając przy tym mniejsze biznesy. Sytuacja win-win dla wszystkich.

 

Czego ponoć pieniądze nie dają?

 

Zdrowia – w sumie to nic tego nie daje, zdrowie się po prostu ma. Jedni lepsze, a drudzy gorsze. Pieniądze pozwolą lepiej Ci o te zdrowie dbać. Częściej się badać, umawiać wizyty do lepszych specjalistów, zdrowiej odżywiać. W razie potrzeby operować za miesiąc, a nie dwa lata.

 

Miłości – oczywiście, że nie dają. Kiedy jednak masz jakieś problemy w nawiązywaniu relacji lub problemy emocjonalne to możesz iść na terapię i je zbadać. To może znacząco ułatwić Ci życie.

 

Przyjaźni – ogólnym zarzutem jest to, że ludzie zadają się wtedy z Tobą dla Twoich pieniędzy i są nieszczerzy. Nie za bardzo rozumiem dlaczego nie można się kumplować z kimś o podobnej majętności skoro reszta to fałszywi ludzie?

 

Fałszywe przekonania

Nie ma takiej prawidłowości we wszechświecie, że człowiek biedniejszy jest bardziej cnotliwy, lepszy, szczęśliwszy, bo ma mniej. Na przeciwległym krańcu jest osoba z pieniędzmi. Prawdopodobnie uczciwie je zarobiła. Korzysta z nich, bo po to są. Co do samego szczęścia akurat może być odwrotnie. Masz pieniądze to lepiej zadbasz o swoje potrzeby.

 

Pieniądze mogą rozwiązać naprawdę wiele problemów. Później będziesz miała wystarczająco czasu żeby zająć się poszukiwaniem co sprawa, że jesteś szczęśliwa. O ile wcześniej tego nie znalazłaś. Moim zadaniem jest to żebyś była adekwatnie wynagradzana, bo za Twoje umiejętności i zaangażowanie Ci się to zwyczajnie należy!

 

No Comments

Post a Comment